Şok İddia: ‘İçkiyle bayıltıp tecavüz etti’ dedi, iddiaların ardı arkası kesilmedi! Soruşturma başlatıldı

Savcılar, 1995 ve 2005 yılları arasında 75 yaşındaki Miller hakkında altı cinsel saldırı şikayeti aldıktan sonra soruşturma başlattı.

Fransız #MeToo hareketi, geçtiğimiz aylarda oyuncu Judith Godrèche’in Benoît Jacquot ve Jacques Doillon adlı iki yönetmeni genç kızlık döneminde cinsel saldırıda bulunmakla suçlaması ve sektöre tutumlarını gözden geçirme çağrısı yapmasının ardından ivme kazanmıştı. Her iki adam da iddiaları reddetti.

T24’te yer alan habere göre France 2 televizyonunda yayınlanan Envoyé Special adlı belgeselde bir kadın, Miller’ın kendisine tecavüz ettiğini iddia ederken başka bir kadın da saldırı iddiasında bulundu. Çok sayıda kadın daha önce hikayeyi ortaya çıkaran Elle dergisine ve araştırma sitesi Mediapart’a konuşmuştu.

Kadınlardan biri, 15 yaşındayken Miller ile bir sohbet programının kaydedildiği stüdyonun önünden geçerken yapımcıların izleyici olarak birilerine ihtiyaç duyduklarını anlatarak “Bunun eğlenceli olacağını düşünmüştük. Gérard Miller özellikle bana ve arkadaşıma odaklandı, bizi soyunma odasına götürdü. Bir risk hissetmedim, o kamuya mal olmuş bir kişilikti. Birkaç gün sonra beni aradı ve ofisine gelmemi, öğle yemeği yiyeceğimizi söyledi. Bana verdiği içkiyi içtikten sonra bayıldım. Ne kadar süre baygın kaldığımı bilmiyorum ancak kendime geldiğinde yüzüstü yatıyordum ve Gérard Miller üzerimde duruyordu. Pantolonum ayak bileklerimdeydi. Birisi kapı zilini çaldığında giyinmeyi başardım ve gitmek için kapıya yöneldim” diye konuştu.

Miller, tüm iddiaları reddederken, bir sohbet programında #MeToo’nun devrim niteliğinde olduğunu ve Fransız kadınların seslerini duyurmalarından gurur duyduğunu söyledi.

Miller’ın #MeToo’yu övdüğünü gören ilk kadın Elle dergisine başvurarak Miller’ın kendisini hipnotize etmeye ve cinsel tacizde bulunmaya çalıştığını söyledi. Toplamda yaklaşık 50 kadın Elle dergisi ve Mediapart ile temasa geçerek Miller’ın genç kadınları hedef aldığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x